.

360 מעלות מסביב לענף הנדל״ן

Britons are never more comfortable than when talking about the weather. John Smith, Flickr

בעלי דירות ומתווכים הורגלו להציג בעצמם את הנכס בפני רוכשים או שוכרים. עם זאת, הטכנולוגיה בעת המודרנית מציעה פתרונות שלא היו זמינים בעבר – ומסתבר שבאמצעות תצוגת 360 מעלות ניתן כיום לחסוך זמן – ולהשיג במקביל עוד שורה ארוכה של יתרונות. הבה נכיר את הפתרון החדש והיעיל מעט יותר מקרוב.

השאיפה העיקרית המשותפת למשקיעים בענף הנדל"ן, משכירי דירות, בעלי נכסים פרטיים וכמובן מתווכים היא לקצר את משך הזמן שעובר מרגע ההחלטה על שיווק הנכס ועד החתימה על העסקה. בפועל, כל מי שעסק במכירה של נכס יודע שמדובר בתהליך עם לא מעט עיכובים – שנוטים ברוב המקרים להצטבר לכדי הפסדים כספיים. לכך יש להוסיף את הקשיים בתיאום ובהתנהלות מול השוכרים או הקונים הפוטנציאליים ואת המאפיינים של תחום הנדל"ן כענף דינאמי ותזזיתי.

זרם בלתי פוסק של מבקרים בבית שלך

כך למשל, בעלי הנכסים עצמם פועלים הן מול הקונים הפוטנציאליים וגם מול המתווכים. כל מי שמעמיד דירה למכירה או השכרה יכול לפרסם את הנכס ברחבי האינטרנט, אבל התוצאה תהיה עשרות טלפונים של אנשים שרוצים להיכנס למבנה עצמו ולתאם ביקור בו – ואז מוצאים שזה לא הנכס שהם מעוניינים בו. במקביל, המתווכים הרבים הפועלים בתחום יוצרים קשר עם בעלי הנכסים גם הם, ומגבירים את העומס על שני הצדדים.

מתווכי נדל"ן מכירים את התופעה מקרוב

מובן שגם מתווכים הפועלים באופן פרונטלי מול בעלי הנכסים ומול הרוכשים, השוכרים והמתעניינים הרבים מרגישים היטב את האפקטים ואת המאפיינים של עסקאות בענף הנדל"ן. הם אלו שצריכים לסנן בין מועמדים, להשקיע זמן רב בנסיעות כדי להראות את הנכס לאנשים שאינם מעוניינים לרכוש כרגע - ולפגוש על בסיס יום יומי לקוחות שמתבררים כלא רלוונטיים.
אבל למזלם של כל המעורבים, הטכנולוגיה במאה ה-21 מאפשרת להקטין באופן משמעותי את כמות ההתעסקות הנחוצה - והגיע הזמן לבדוק במה מדובר.

מה זה צילום של 360 מעלות?
הטכנולוגיה במאה ה-21 מאפשרת להקטין באופן משמעותי את כמות ההתעסקות הנחוצה בעסקת נדל״ן —  Julia Slingo, ETF

צילום של 360 מעלות משנה מהיסוד את האופן שבו משווקים נכסי נדל"ן. היות ומדובר באחת העסקאות הגדולות ביותר שהלקוחות מבצעים, כולם רוצים לראות את הנכס לפחות פעמים או שלוש לפני שהם חותמים על החוזה. צילום ב-360 מעלות מעניק להם את האפשרות הזו בהינף יד - ואף מאפשר להם את הפריבילגיה לבחון את הנכס בכל רגע שמתאים להם.
הערך המוסף של צילום ב-360 מעלות נובע בעיקרו מחוויית הצפייה. הצילום המשוכלל מאפשר לכל אחד לחוות תחושה קרובה לזו שמקבלים כאשר מסתובבים בנכס – ומובן שלאחר מכן אפשר לשתף את הקישור לצילום, להזמין חברים, משפחה גולשים וקונים או שוכרים פוטנציאליים לבקר בנכס באופן וירטואלי.

הדור הבא של שיווק הנכסים כבר כאן

האפשרות להציג נכס בפלטפורמה דיגיטלית ב-360 מעלות יוצרת את המפגש המיוחל בין טכנולוגיה ונדל"ן. מבחינה טכנית, הטלפונים החכמים משחקים כאן תפקיד מרכזי, כאשר לכל אחד מאתנו יש בכיס מכשיר נייד שמסוגל להתמודד עם המפרט הטכני הנדרש ולהציג גם נכסים גדולים ומרובי חדרים ב-360 מעלות.
הצגת הנכס ב-360 מעלות חוסכת זמן רב עבור בעלי הנכס ועבור מתווכי הנדל"ן. במקום לפנות זמן ביומן, להכניס אנשים זרים הביתה ולאחר מכן לגלות שמדובר בבזבוז מיותר של אנרגיה ובעוגמת נפש מצטברת, אפשר פשוט לנצל את הטכנולוגיה הקיימת ולהציג את הנכס, כולל את כל החדרים והחללים השונים, וזאת במגוון רחב של זוויות צפייה. כל מה שקהל היעד הרלוונטי צריך לעשות הוא רק להיכנס לאתר ולשוטט להנאתו בנכס – בלי להטריד אף אחד.
יתרה מזאת, המתווכים עצמם משתמשים בממשק של 360 מעלות על מנת להפנות את קהל היעד הרלוונטי. מובן שביכולתם לבחור איזה מידע להסתיר כדי להגן על הזכויות שלהם למכירת והשכרת הנכס, בעוד התוצאה הסופית נשארת מרהיבה באותה מידה.
אחת לכמה זמן מגיעה טכנולוגיה שטורפת את הקלפים בתחום מסוים. צילום ב-360 מעלות עושה בדיוק את זה לעולם הנדל"ן. כל מה שצריך כדי ליהנות מפירות הטכנולוגיה המתקדמת הוא פשוט לתאם את הצילומים – ואת זה אפשר לעשות ממש כעת.

2 COMMENTS

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

812-254-2675

6 Comments

 •  
  (724) 743-4384
  15 אוקטובר

  מסביב 360 מעלות חסך לי כל כך הרבה זמן, שאני לא יכולה להתחיל לתאר את זה. במקום לנסוע עם כל לקוח לכל בית, פשוט התחלתי לשלוח את הקישור לסרטון ולתת להם להתרשם מהבית בעצמם, וגם הלקוחות מרוצים, הם לא צריכים להתאים את הלו"ז שלהם אליי, הם יכולים לראות את הדירה מתי שנוח להם, ולבחור להגיע רק לדירות שהם ממש מעוניינים בה.
  בזכות 360 מעלות מסביב אני חוסכת דלק, זמן והרבה כאב ראש. כשאני מראה ללקוחות דירות עם צילום מלא, הם גם יודעים שאפשר לסמוך עליי ועל הדירות האלה, שאני לא מראה להם רק את הפינות היפות ומסתירה מהם משהו. באמת, מאז שהתחלתי להשתמש ב360 מעלות מסביב, אני יודעת שכשאני מגיעה לפגישה, אני באה לסגור עסקה, וגם הלקוחות מרוצים ומפנים אליי את החברים שלהם, 360 מעלות מסביב זה איך שמוכרים דירה במאה ה-21!
  אני אספר לכם סיפור, הגיעו אליי זוג, צעיר, בדיוק התחתנו, והם היו בררניים כל כך! כל דירה היו, פה יש פחות מדי אור, פה יש יותר מדי, כאן החלון קטן מדי, שיגעו אותי, טירטרו אותי בכל העיר. זה היה בדיוק כשהתחלתי עם 360 מעלות, והם היו בין הלקוחות הראשונים שהפניתי אותם לאתר, ובאמת, מלקוחות שהיו כאב ראש בשבילי, הם הפכו ללקוחות האהובים עליי, הם עשו את העבודה בשבילי, בדקו את כל הדירות בעצמם, הם שלחו לי שאלות במייל, ואחרי כמה ימים נפגשנו בדירה שהם ראו, וחתמנו במקום.

  REPLY
 •  

  הילדים התחילו לעזוב את הבית, והתחלנו אני ואשתי, לחשוב על למכור את הבית שלנו ולעבור לדירה קטנה יותר. לא רצינו לקחת סוכן או מתווך, כי בכל מקרה הרווח מהמכירה לא היה גדול מדי, אבל לא ציפינו שזה יהיה כזה מסובך... עשרות טלפונים כל יום, רובם שואלים פרטים שפרסמנו במודעות, כמו כמה חדרים, איך הדירה - מוארת? מאווררת?, והביקורים? בכלל סיוט, הייתי יוצא פעמיים שלוש בשבוע מהעבודה כדי להראות את הדירה לאנשים שאחרי שתי דקות החליטו שזה לא בשבילם, זה היה בזבוז זמן מוחלט.
  אחרי כמה שבועות של תסכול ועצבים, התייאשנו וחלטנו כבר לקחת מתווך שיעשה בשבילנו את העבודה, כי כבר לא היה לנו כוח, אבל ברגע האחרון, כשכבר התחלנו לחפש מתווכים נתקלנו באתר הזה, 360 מעלות מסביב , והבנו שיש לזה סיכוי לשנות לגמרי את התמונה, - אנשים יכולים לראות את הדירה בלי להיות בה. דוגרי התבאסתי שלא חשבתי על זה בעצמי.
  החלטנו לתת לאתר ניסיון והחוויה השתנתה לגמרי, האנשים שבאו כבר ראו את הדירה בעצמם, כל מי שבא היה קונה פוטנציאלי באמת, וכל מה שהסברתי להם הם כבר זיהו מהאתר. וכששמתי את האופציה של ה-360 מעלות מסביב , אנשים גם ידעו שאפשר לסמוך עליי, שאני לא מסתיר מהם כלום.
  שבועיים אחרי כבר מכרתי את הדירה, וכשחיפשנו את הדירה הקטנה יותר, ידענו איפה אפשר לחפש דירות בלי לרוץ בכל העיר, ופשוט נכנסנו ל- 360 מעלות מסביב ומצאנו גם לנו דירה!

  REPLY
  •  

   Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam tindun pulvinar at interdum eget, suscipit eget felis. Pellentesque est faucibus tincidunt risus id interdum primis orci cubilla gravida id interdum eget.

   REPLY
  •  

   Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam tindun pulvinar at interdum eget, suscipit eget felis. Pellentesque est faucibus tincidunt risus id interdum primis orci cubilla gravida id interdum eget.

   REPLY